HomeElektrikli yerden ısıtmaZemin i̇zolasyonu

Zemin İzolasyonu

Elektrikli yerden ısıtma ile birlikte ısı yalıtımı kullanmak, ısınma sürelerini ve kullanım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Neden zemin izolasyonu yapmalıyım?

Yerden ısıtma sistemleri, bir odayı geleneksel merkezi ısıtmalı radyatörlere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde ısıtır ve bunu yaparken daha az enerji harcar. Isıtma sistemini çok daha verimli hale getirmek ve elektrik faturasında daha da fazla tasarruf sağlamak için yerden ısıtma sistemiyle birlikte izolasyon yapmanızı da öneriyoruz.

Zemin yalıtımı, ısı kaybını azaltmada son derece önemli olup, yerden ısıtma sisteminin ısınma süresini hızla iyileştirir.

Zemin izolasyonunun avantajları

Warmup izolasyon, ısı kaybını önemli ölçüde azaltır ve sıcaklığı odanın içinde tutarak hem enerji kullanımından hem de paradan tasarruf sağlar. Isıtıcı optimum konfor sıcaklığına kadar ısınırken, izolasyon da bu ısıyı iyileştirir ve odaya hızlı bir şekilde eşit olarak dağıtır.

Daha fazla enerji verimliliği

Yerden ısıtıcının altındaki izolasyon ne kadar kalın olursa, enerji verimliliğinin o kadar yüksek olacağına inanıyoruz, ancak daha derin bir izolasyon, döşeme yüksekliğini etkileyecektir. Warmup İzolasyon ürünleri, enerji israfını önlemek adına projeniz için size en uygun çözümü sunmak üzere çeşitli derinlik ve boyutlarda mevcuttur.

Tüm alt zeminler için uygundur

İzolasyon ürünlerimiz tüm alt zeminlerde kullanıma uygun olup, tüm zemin kaplamalarında kullanılabilir. Bazı yerden ısıtma sistemlerinde, başarılı bir ısıtma çözümü için özel bir izolasyon ve aksesuar kombinasyonu gerekmektedir. Bu ürünlerin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Her türlü projede kullanılabilir

Tüm izolasyon ürünlerimiz yeni binalarda veya yenileme projelerinde kullanılabilir. Yüksek düzeyde ısı kaybı olan eski binalarda kullanım açısından, izolasyonlu bir yerden ısıtıcı, optimum konfor için gereken ısı çıkış gücünü sağlayamayabilir. Projenizin bir parçası olarak bir ısı kaybı hesaplaması yapmanızı öneririz.

İzolasyon ürünleri

Warmup olarak, elektrikli yerden ısıtma sistemlerimizle kullanıma uygun çeşitli zemin izolasyonları sunuyoruz. Farklı türde bir izolasyon kullanmayı planlıyorsanız, lütfen bu izolasyonun ana termal özelliklerinin yerden ısıtmaya uygun olduğundan emin olun. İzolasyon ürünlerimiz, elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin enerji verimliliğini ve tepki sürelerini iyileştirmektedir. Tüm ürünlerimizin kendilerine has özellikleri hakkında daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Ekstrüde polistirenden yapılmış, her iki tarafında ince bir çimento polimer harç içerisine yerleştirilmiş fiberglas file ile kaplı izolasyon plakası.

Ürünü görüntüle

Ultralight, eşit ve daha hızlı ısınma süresinin yanı sıra elektrik faturasında daha fazla tasarruf sağlayan bir dekuplaj katmanı ile alüminyum çekirdek kullanılan yenilikçi bir izolasyon çözümüdür.

Ürünü görüntüle

Ekstrüde polistirenden yapılmış suya dayanıklı izolasyon plakası. Isıtma kabloları, plaka ile doğrudan temas edecek şekilde yerleştirilemez.

Ürünü görüntüle

İzolasyonlu tabanlık, kontak gürültüsünü azaltan etkili akustik özelliklere sahip ince bir polistiren izolasyon bariyeridir.

Ürünü görüntüle

WLFH folyolu sistem ile kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Halı ve vinil gibi yumuşak ve esnek zemin kaplamalarına uygun, düzgün ve düz bir taban sağlar.

Ürünü görüntüle