HomeElektrikli yerden ısıtmaZemin i̇zolasyonuİkili kaplama sistemi

İkili kaplama sistemi

İkili kaplama; halı, vinil ve muşamba zemin kaplamaları altında folyolu ısıtma sistemi ile birlikte kullanıma yönelik bir yüzer alt zemindir.

İkili kaplama sistemi

İkili kaplama sistemi

İkili kaplama sistemi

İkili kaplama; halı, vinil ve muşamba zemin kaplamaları altında folyolu ısıtma sistemi ile birlikte kullanıma yönelik bir yüzer alt zemindir.

İkili kaplama sistemi nedir?

İkili kaplamanın, esnek zemin kaplamalarında eksiksiz bir elektrikli yerden ısıtma çözümü açısından Warmup folyolu ısıtma sistemi ve izolasyonlu tabanlık ile birlikte kullanılması önerilir.

İkili kaplamanın çift katmanı, folyolu ısıtma şiltesinin üzerine gelerek yerden ısıtma sistemini büyük kitaplıklar veya yataklar gibi ağır yük noktalarından koruyan güçlü ve dayanıklı bir alt zemin görevi görür. Sistem yüzer sistem olup, kurulumu hızlı ve kolaydır.

Temel avantajlar

N

Çok incedir, derinliği yalnızca 7 mm'dir

N

Dayanıklı bir alt zemin sağlar

Üzerine çeşitli zemin kaplamaları döşenebilir

N

Kurulumu kolaydır

N

Isıtma sistemini korur

Nihai zemin kaplamasının altında tüm ısıtma sisteminin korunmasını sağlar.

N

Isıtma kablosunu korur

Zemin kaplamasının hemen döşenmediği durumlarda elektrikli ısıtma kablosunu hasara karşı korur

‘Kuru’ alanlar için ikili kaplama

İkili kaplama sistemi, banyo gibi ‘ıslak’ alanlardaki uygulamalar için uygun değildir. Islak bir alanda vinil veya halı kullanırken, DCM-PRO, SPM ısıtma şiltesi veya DWS ısıtma kablosu sistemleri gibi uygun elektrik sistemleri kullanılmalıdır; bunların tamamı sistemi neme karşı korumak üzere 10 mm’lik bir tesviye macunu kullanılarak kurulur. Daha fazla bilgi için lütfen Warmup ile iletişime geçin.

Installazione

Ayrı bir üst plaka ve alt plakadan oluşan İkili Kaplamanın çift katmanı, güçlü bir alt zemin sağlayacak şekilde birbirinin üzerine kademeli ve bindirmeli bir şekilde bağlanarak yerleştirilir. Sistem, 2,88 m² kapsama alanı sağlayan 4 çift plakadan oluşan paketler halinde satın alınabilir. Yüzer bir alt zemin olan İkili Kaplama Sistemi, alttaki zemine sabitlenmez ve şap kullanımına gerek olmadan hızlı ve temiz bir kurulum sunar.

Bazı zemin üreticileri, yalnızca bir şap/tesviye macunu içerisine gömülmesi halinde ve sadece kendi zemin kaplamalarıyla birlikte yerden ısıtma sistemlerinin kullanılmasına izin vermektedir. Seçilen zemin kaplamasına uygun tipte yerden ısıtma sistemleri konusunda vinil veya halı üreticisine danışılması çok önemlidir.

İkili kaplama sistemi WDO
Boyutlar 1200 x 600 mm
Kalınlık Alt plaka – 3 mm
Üst plaka – 4 mm
Yapı Etkileşimli yapıştırıcılı MDF
Yoğunluk 770 kg/m³
Bükülme direnci >40 kg/cm²
Nem 4-10 %
Isıl direnç 0,047 m²K/W
Yangın sınıfı “E” (EN13501-1)