HomeElektrikli yerden ısıtmaZemin i̇zolasyonuKaplamalı izolasyon plakaları

Çimento kaplamalı izolasyon plakaları

Ekstrüde polistirenden yapılmış, her iki tarafında ince bir çimento polimer harç içerisine yerleştirilmiş fiberglas file ile kaplı, suya dayanıklı, izolasyonlu plaka.

Yerden ısıtma için izolasyon plakaları
Electric icon

Daha fazla enerji verimliliği

Plakalar, ısınma süresini %90’a kadar azaltmaya yardımcı olur.

Yüksek ısı yalıtımı

Plakalar, yüksek ısıl direnç değerleri sayesinde, alt zeminden soğuk hava gelmesine karşı bir bariyer oluşturur

Güçlü fakat esnek

Ekstrüde polistirenden yapılmış plakalar, metrekare başına 30 tonluk bir yüke dayanabilir ve her türlü oda biçimine uyacak şekilde kesilebilir

Su ve ses geçirmez

Plakalar, banyo ve mutfaklarda su geçirmezlik açısından ideal olup, aynı zamanda ses geçirmezlik özelliklerine de sahiptir

İzolasyon plakasına ihtiyacınız var mı?

İzolasyon plakaları, ısıtma sisteminden gelen ısının alt zemine kaçmasını engellediği için elektrikli yerden ısıtma ile kullanım açısından idealdir. Warmup izolasyon plakaları, ısının ısıtma sisteminden alt zemine geçmesine izin vermez, bu nedenle ısı, asıl ihtiyaç duyulan yere, yani zemin yüzeyine doğru yukarı yönde itilir.

Elektrikli yerden ısıtma sistemi kullanmayı düşünüyorsanız, odanın veya evin ne kadar iyi yalıtılmış olduğunu ve ısı kaybının ne kadar büyük olduğunu anlamak için her zaman bir ısı kaybı hesaplaması yapmanız önerilir.

İzolasyon plakaları ile ısınma sürelerinin karşılaştırmalı tablosu

İzolasyon plakaları, zemin yüzeyinden aşağı yönde herhangi bir ısı kaybı olmayacağı için daha hızlı bir ısınma süresi sağlayarak yerden ısıtma sisteminin verimliliğini daima iyileştirir.

Warmup izolasyon plakaları

Malzemeler ve kalınlık

Warmup izolasyon plakaları, suya dayanıklı ekstrüde polistirenden üretilir ve her iki yüzü de ince bir fiberglas takviyeli çimento tabakasıyla kaplanır. İzolasyon plakaları, her türlü özel proje gereksinimine uygun olarak 6 mm’den 50 mm’ye kadar çeşitli kalınlıklarda mevcuttur. Plakalar, metrekare başına 30 ton yüke dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Astar gerektirmeyen 0,5 mm kalınlığındaki çimento kaplama; karo yapıştırıcı, sıva ve tesviye macunu için mükemmel bir yüzey sağlar.

İzolasyon plakası nasıl çalışır?

İzolasyon plakasının düşük ısı iletkenliği, önceden yalıtılmış alt zeminlerde kullanıldığında dahi yerden ısıtma sistemlerinin verimliliğini artırır. Bunun nedeni, izolasyon plakasının termal kütlenin aşağı yönde kaçmasını önleyerek alt zemin tarafından emilen ısı miktarını önemli ölçüde azaltmasıdır.

İzolasyon plakaları, su geçirmezlik özellikleri sayesinde banyo ve duş duvarlarının izolasyonunda da kullanılabilir. Önceden herhangi bir hazırlık yapılması gerekmeden, doğrudan izolasyon plakalarının üzerine uygulanabilir.

İzolasyon plakalarının kurulumu
Boyutlar 1250 x 600 mm
Kalınlık 6, 10, 20, 30, 40 ve 50 mm
Yoğunluk 36 kg/m³
Isıl iletkenlik 0,027 W/m² ºK
Basınç dayanımı 3,0 kg/cm² (300 kN/m²)
Su emiciliği (kapiler) Sıfır
Yangın reaksiyonu “E” (EN13501-1)
Model

Kalınlık (mm)

Genişlik (mm)

Uzunluk (mm)

Isıl direnç (m² ºK/W)

INSBOARD6MM 6 600 1250 0,16
INSBOARD(PK1) 10 600 1250 0,28
INSBOARD20MM 20 600 1250 0,58
INSBOARD30MM 30 600 1250 0,88
INSBOARD40MM 40 600 1250 1,20
INSBOARD50MM 50 600 1250 1,50