HomeElektrikli yerden ısıtmaDestekSatın alma rehberi

Yerden ısıtma satın alma rehberi

Yeni bir ısıtma sistemi satın alırken kimi zaman yardıma ihtiyaç duyulduğunun farkındayız. Ayrıca insanların yerden ısıtma sistemi almayı planlarken genellikle hangi soruları sorduklarını da biliyoruz, bu nedenle bu satın alma rehberini oluşturduk.

İster tüm evi ister tek bir odayı ısıtmak için olsun, bu rehberde yerden ısıtmanın nasıl çalıştığını ve sistemin havalar soğuduğunda ısınmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz.

Yerden ısıtma nasıl çalışır?

Yerden ısıtma, zemin seviyesinin altına yerleştirilmiş bir ısıtma kablosu ile çalışır. Sistem açıkken kablo ısınarak zemin yüzeyini ısıtır ve eşit olarak dağılarak odayı yerden yukarıya doğru ısıtan bir radyan ısı sağlar.

Radyan ısı ile daha hızlı ve daha düşük sıcaklıklı bir konfor hissedilir. Odanın her yerinde sıcaklığı konforlu ve eşit düzeyde tutan bir minimum hava akışı vardır.

Elektrikli yerden ısıtma ve radyatör karşılaştırması

Yerden ısıtma bir odayı ısıtmak için yeterli midir?

Elektrikli yerden ısıtma farklı ısı çıkışlarına sahiptir ve kış bahçeleri gibi yüksek ısı kaybı yaşanan alanlarda yeterli düzeyde ısı sağlamak üzere daha yüksek bir vat gücü kullanır.

Bir yerden ısıtma sisteminin ısı çıkışı, sistemin yeterli ısıyı sağlayabilmesi açısından ısıttığı odanın veya alanın ısı kaybından daha büyük olmalıdır. Bu nedenle, sistemin uygun olup olmadığını belirlemek için bir ısı kaybı hesaplaması yapmak çok önemlidir. Bu işlem, bir mimar veya bir ısıtma mühendisi tarafından yapılabilir; yerden ısıtma sistemi için doğru ısı çıkışını seçmek çok önemlidir. Isı kaybından emin değilseniz bizimle iletişime geçin, size doğru sistemi seçmenize yardımcı olalım.

Ayrıca sistemin, ısıyı zemin seviyesine doğru itip alt zemine doğru ısı kaybını önleyerek ısınma süresini azaltan izolasyon plakaları gibi yeterli bir izolasyona sahip bir şekilde kurulması tavsiye edilir.

yerden ısıtmadaki zemin tipleri ve sıcaklık ısı çıkışı

Sistemle İlişkili maliyetler

Çeşitli sistemler mevcut olup, yerden ısıtma maliyetleri; çalışma süresine, ısı çıkışına, ısıtılan alanın büyüklüğüne ve sistem tipine bağlıdır. Sistemi kontrol etmek için, ısıtma sisteminden ayrı olarak satılan bir termostat da gereklidir. Bir sistem satın almanın maliyetini öğrenmek için bize ulaşıp teklif isteyin, size proje gerekliliklerini karşılamaya yönelik detaylı bir teklif sunalım.

Kullanım maliyetleri; elektrik fiyatları, oda büyüklüğü ve yüksekliği ve çalışma süresi ile bağlantılıdır. Warmup 6iE WiFi termostat gibi akıllı bir termostat kullanarak tasarruf sağlayabilirsiniz. 6iE, bir evi ısıtmaya yönelik daha akıllı yollar önererek enerji kullanımından tasarruf sağlamanıza yardımcı olabilir.

warmup yerden isitma uygulamasi i̇le mali̇yet tasarrufu

Ne aramalıyım?

Malzeme

Yerden ısıtma kablosunun hangi malzemeden yapıldığına dikkat edin.

Destek

Sistem zemine monte edildikten sonra herhangi bir sorun yaşama olasılığı düşük olsa da, gerektiğinde satış sonrası desteğin sağlanıp sağlanmadığının kontrol edilmesi tavsiye olunur.

Garantiler

Yerden ısıtma, sistem kurulduktan sonra güvenilir olması ile biliniyor olsa da, sistemin uygun bir garanti kapsamında olduğundan emin olmak çok önemlidir.

Kurulum

Sistemler yetkili bir kişi tarafından kurulabileceği gibi, profesyonel bir montajcı tarafından da kurulabilir. Kablolama ve termostatın ısıtma sistemine bağlanması da dâhil olmak üzere tüm elektrik işleri, yetkili bir elektrikçi tarafından tamamlanmalıdır.

yerden ısıtma kurulumu
elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin kurulumu