Ultralight yerden ısıtma izolasyon plakası

Yüksek performanslı yerden ısıtma izolasyonumuz, ısınma sürelerini iyileştirir, sıcaklığı hızla yayar ve kurulumu son derece kolaydır.

Ultralight yerden ısıtma izolasyon plakası
Electric icon

Enerji kullanımını azaltmaya yardımcı olur

icon-checkmark  Enerji maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Isıyı daha iyi yayar

icon-checkmark  Standart izolasyon plakalarına kıyasla %50 daha eşit bir ısıtma ve %30 daha hızlı ısınma süresi sağlar

Yerleşik dekuplaj katmanı

icon-checkmark  Alt zemin hareketlerinin neden olduğu yer karosu hasarlarını önlemeye yardımcı olur

İzolasyon plakasına ihtiyacınız var mı?

Zemin kaplamasının altında izolasyon kullanımının gerekli olup olmadığını merak eden pek çok kişiye yanıtımız ‘evet, kesinlikle gerekli’ olacaktır. İzolasyon plakaları, ısıtma sisteminden gelen ısının alt zemine kaçmasını engellediği için elektrikli yerden ısıtma ile kullanım açısından idealdir. Warmup Ultralight™ izolasyon plakaları, ısının ısıtma sisteminden alt zemine geçmesine izin vermez, bu nedenle ısı, ihtiyaç duyulan yerlerde zemin yüzeyine doğru yukarı taşınır.

Elektrikli yerden ısıtma sistemi kullanmayı düşünüyorsanız, odanın veya evin ne kadar iyi yalıtılmış olduğunu ve ısı kaybının ne kadar büyük olduğunu anlamak için her zaman bir ısı kaybı hesaplaması yapmanız önerilir.

Tepki süresi iyileştirme

İzolasyon plakaları, zemin yüzeyinden aşağı yönde herhangi bir ısı kaybı olmayacağı için daha hızlı bir ısınma süresi sağlayarak yerden ısıtma sisteminin verimliliğini daima iyileştirir.

Ultralight izolasyon plakası katmanları

Ultralight™ izolasyon plakaları nasıl çalışır?

Ultralight™, yerden ısıtma uygulamalarına özel bir kompozit plakadır. Plakanın alüminyum, keçemsi yüzeyi ve izolasyonlu çok katmanlı tasarımı, izolasyon, ısı yayma ve dekuplaj olmak üzere üç farklı avantajı bir araya getiriyor.

İzolasyon ve difüzyon katmanı ile desteklenen hızlı ısıl tepki, zeminin daha hızlı ısınmasını sağlayarak enerji açısından daha verimli ve konforlu bir yerden ısıtma sağlar.

Çimento kaplamasız Ultralight, diğer izolasyon plakalarına kıyasla daha esnektir ve herhangi bir toz oluşumuna sebebiyet vermeden ihtiyaca göre kolayca kesilebilir.

Ultralight™ izolasyon plakası nasıl kurulur

Ultralight™ kurulumunda herhangi bir toz oluşumu meydana gelmez ve ürün 4 basit adımda kurulur; hafif kompozit tasarımı sayesinde, çimento kaplı izolasyon plakalarına kıyasla bıçakları köreltmeden kıvrımlı ve karmaşık şekilleri kesmeyi kolaylaştırır.

1. Düzgün hale getirilmiş bir yüzeyi temizleyin ve kurulayın
2. Solvent içermeyen bir astar ile astarlayın
3. 1/4″ esnek, çimento bazlı yapıştırıcıyı mala ile sıvayın
4. Plakaları, yeni açılmış çapraz bağlantılı olukların üzerine yerleştirin.

Boyutlar 800 mm (G) x 1200 mm (U) x 6 mm kalınlık
Ağırlık 1,1 kg
Isıl direnç  0,111 m²K/W
Basınç dayanımı 220 kPa
Isıl iletkenlik 0.054 W/mK
Yangın reaksiyonu Euroclass E
Kırılma direnci (kırılma önleme / dekuplaj) ≥ 1/8″ => yüksek performans
Garanti 10 yıl