HomeElektrikli yerden ısıtmaIsıtma şilteleri

Isıtma şilteleri

Renovasyon projeleri için ideal bir seçim olan ısıtma şilteleri, tüm alan boyunca sıcaklık sağlar, ısıtma ve konfora yepyeni bir anlam kazandırır.

Fiyat teklifi al ❯

Formu doldurun, 1 iş günü içerisinde fiyat teklifimizi size iletelim.

Bayi bul ❯

Bayi veya kurulum için teknisyen mi arıyorsunuz? Size en yakın mağazayı veya projenize en uygun teknisyeni önerebilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Elektrikli yerden ısıtma şilteleri

Isıtma şilteleri, yerden ısıtma sisteminin hızlı ve kolay bir biçimde kurulmasına olanak tanıyan, bir şilte üstüne yerleştirilmiş dayanıklı ısıtma kablolarından oluşmaktadır. Warmup ısıtma şilteleri gamı içerisinde SPM (StickyMat) ve PVC ısıtma şiltesi sistemleri ile WLFH ısıtma folyosu yer almaktadır. Sistemler, ince, çift iletkenli ısıtma bileşenlerine ve kot farkı oluşturmayan bir tasarıma sahiptir, zemin yüzeyinizi yükseltmez.

Elektrikli yerden ısıtma şilteleri

Avantajları

  • Belirli aralıklarla önceden sabitlenmiş ısıtma kabloları. İdeal ve tutarlı bir ısı çıkışı sağlar
  • Hızlı kurulum süresi. Birkaç dakika içerisinde kurulabilir
  • Kot farkı oluşturmayan tasarım. Zemin yüzeyinizi yükseltmez
  • Bir dizi olarak belirli ölçüler. Standart ölçüdeki şilteler, biçimli alanlar için idealdir
  • Verimli enerji. Geleneksel ısıtma sistemlerine kıyasla daha az enerji harcar
  • Tüm projeler ve zemin tipleri için uygundur.
Elektrikli yerden ısıtma şilteleri

Projenize en uygun ısıtma şiltesi hangisidir?

Bir proje için en mükemmel yerden ısıtma şiltesinin belirlenmesi, kullanılan zemin kaplaması ve sistemin kurulduğu alanın büyüklüğü ile ısı kaybı gibi birkaç değişkene bağlıdır.

SPM ısıtma şiltesinde (veya StickyMat), önceden aralıklandırılmış ve zemine kolayca serilebilen yapışkan bir fileye yerleştirilmiş ultra ince 1,8 mm ısıtma kablosu bulunmaktadır.

Ürünü incele >

PVC ısıtma şiltesi sistemi, 0.5 m genişliğindeki şiltelerin paralel olarak zemine hızlıca serilebildiği düzgün biçimli alanlarda kurulum için idealdir.

Ürünü incele >

Folyolu ısıtma sistemi, yumuşak zemin kaplamaları veya yüzer zeminlerin altına kurulum için idealdir. Folyolu ısıtma şiltesi kurulumu sonrasında üzerine şap veya tesviye şapı uygulaması gerekmez.

Ürünü incele >

Warmup StickyMat 3D duvar ısıtma sistemi ile banyonuza lüks bir dokunuş katın. 

Ürünü incele >

Zemin kaplaması tipleri

Warmup ısıtma şilteleri gamı, zemin tipi ne olursa olsun evin kolay bir biçimde ısıtılmasını sağlar.

SPM ve PVC ısıtma şilteleri, karo, parke, vinil ve halı gibi çok çeşitli zemin kaplamaları ile kullanılabilir. Seçilen zemin kaplamasının yerden ısıtma ile uyumlu olup olmadığını daima döşeme tedarikçinize danışın.

WLFH ısıtma folyosu, laminat ve kompozit ahşap gibi yüzer zeminlerde kullanmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Isıtma folyosunu halı gibi daha yumuşak bir zemin kaplamasında kullanacaksanız, sistem çift kaplama sistemi ile birlikte kurulmalıdır. Bu, zemin kaplamasının üzerine yerleştirildiği dengeli bir alt zemin görevi görerek, sistemi aşırı yük bindiren ağırlıklara karşı korur.

matassa riscaldante Warmup dettaglio

Vat miktarı ve ısıtılacak alan

Isıtma şilteleri, bir dizi olarak belirli ölçülerde mevcuttur. Isıtma şiltelerinin genişliği 500 mm olup, 1 m²’den 15 m²’ye kadar olan alanları ısıtmada kullanılabilirler (folyo ısıtıcı, 12 m²’ye kadar olan alanları ısıtmada kullanılabilir).

Isıtma şilteleri ana veya yardımcı ısı kaynağı olarak kullanılabilir. Isıtma şilteleri, 150 W/m² ve 200 W/m² olmak üzere iki farklı çıkış gücü kapasitesinde sunulmaktadır; daha yüksek bir güç kapasitesinin kullanılması, yüksek ısı kaybının olduğu alanlardaki ısıtma sürelerini iyileştirir.

Elektrikli yerden ısıtma şiltesi ile birlikte ısı izolasyonu kullanılması, her proje için en doğru ısıtma gereksinimlerini belirlemek üzere ısı kaybı hesaplaması yapılması önerilir.

installazione matassa riscaldante Warmup

Zemin yüksekliği ve oda tipi

Elektrikli yerden ısıtma şilteleri, zemin yüzeyini yükseltmeyen ve kot farkı oluşturmayan tasarıma sahip bir ısıtma çözümü sunar.

Ultra ince bir ısıtma kablosuna ve sadece 2 ile 4 mm arasında sistem derinliğine sahiptir. Hem SPM hem de PVC ısıtma şiltelerinin üst kısmı, bir kat esnek karo yapıştırıcısı veya elastik kendiliğinden yayılan düzeltme bileşeni ile korumaya alınabilir, bu da sistemi gerçekten ‘görünmez’ bir yerden ısıtma sistemi haline getirir. Folyolu ısıtma şiltesinin  ise yalıtılmış tabanlık ve bazı durumlarda çift kaplama sistemi ile birlikte kurulması gerekebilir.

Isıtma şilteleri, biçimli alanlar için idealdir. Yerden ısıtma sistemini biçimli olmayan alanlarda kuracaksanız, ısıtma kablolu sistemlerimizden herhangi biri daha uygun olabilir.

Kurulum

Çok kısa sürede kurulabilen elektrikli ısıtma şilteleri, yerden ısıtmanın avantajlarından hızlı ve kolay bir biçimde yararlanmanıza olanak tanır.

Folyolu ısıtma şiltesi, yapıştırıcı veya düzeltme bileşeni kullanılması gerekmeden ‘kuru’ bir kurulum sağlar. Zemin kaplaması yapılmadan önce, uygun şekilde izolasyonu sağlanmış olan alt zeminin üzerine kolayca serilebilir.

SPM şilteli sistem, şilteyi alt zemine sabitleyen basınca duyarlı kendinden yapışkanlı bir tabana sahiptir. Daha sonra sistem, genellikle zemin kaplaması yapılmadan önce ince bir kat  esnek karo yapıştırıcısı veya kendiliğinden yayılan düzeltme bileşeni ile korumaya alınır.

Kurulum