HomeElektrikli yerden ısıtmaZemin kaplamaları

Yerden ısıtmaya uygun döşeme

Yerden ısıtma, hemen hemen her türlü zemin kaplamasının altında kullanılabilir. Yerden ısıtma için en iyi döşeme tipi, zeminin daha hızlı ısınmasına yardımcı olacak, daha fazla ısı çıkışı sağlayacak ve daha verimli çalışacak şekilde iyi bir ısı iletkenliğine sahip olan döşemedir. Bir yerden ısıtma sisteminde hangi zemin kaplamasının kullanılacağı konusundaki tek fark, malzemenin ısı iletkenliğidir.

Fiyat teklifi al ❯

Formu doldurun, 1 iş günü içerisinde fiyat teklifimizi size iletelim.

Bayi bul ❯

Bayi veya kurulum için teknisyen mi arıyorsunuz? Size en yakın mağazayı veya projenize en uygun teknisyeni önerebilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Karo ve taş

Karo ve taş

Elektrikli yerden ısıtma ile birlikte kullanılabilecek en iyi döşeme türü karo ve taştır. Karo ve taş yüksek ısı iletkenliğine sahiptir, yani elektrikli yerden ısıtma sisteminden gelen ısı, zemin yüzeyine hızlı bir şekilde aktarılır.

Devamını oku >

Laminat

Laminat

Laminat döşeme, hemen hemen her evde giderek daha popüler hale gelen bir malzemedir. Bu döşeme malzemesinin kullanışlılığı, maliyet değeri ve her renkten laminat bulunabildiği için görsel olarak her dekora uyması, bunu yaygın kullanılan bir zemin yüzeyi haline getirir. Laminat, elektrikli yerden ısıtma ile birlikte kullanıma son derece uygundur.

Devamını oku >

Ahşap

Ahşap

Kompozit ahşap, zemin sıcaklığındaki değişikliklere iyi adapte olduğu için, elektrikli yerden ısıtma sistemiyle kullanılabilecek en iyi ahşap döşeme türüdür. Diğer ahşap döşemeler de kullanılabilir, ancak daha yumuşak ve daha az yoğunluğa sahip ahşaplarda, döşeme tahtalarının ısıyı bloke eden bir yalıtkan görevi görmemesi için kalınlığına dikkat edilmelidir. 

Devamını oku >

Vinil

Vinil

Vinil döşeme, elektrikli yerden ısıtma ile birlikte güvenle kullanılabilir. Vinil çabuk ısınır ve çabuk soğur. Vinil zeminlerde genellikle 27°C’lik bir üst zemin sıcaklığı kısıtlaması mevcuttur, bu da ısı çıkışını sınırlar, bu nedenle yüksek ısı kaybı olan alanlarda tavsiye edilmez. 

Devamını oku >

Cilalı beton

Cilalı beton

Beton zeminler, yüksek termal kütleleri nedeniyle yerden ısıtma sistemi ile birlikte kullanım için idealdir. Beton, çabuk ısınır ve ısıyı iyi bir şekilde korur, hatta güneş enerjisi ile üretilen ısıyı depolar, bu da ısıtılmış cilalı beton zemini bir evin konforunu ve sıcaklığını iyileştirecek harika bir seçenek haline getirir. 

Devamını oku >

Halı

Halı

Halı, halının veya tabanlığın malzemesinin ısıyı bloke eden bir yalıtkan görevi görmemesi koşuluyla elektrikli yerden ısıtma ile birlikte kullanıma uygundur. Sistemin yeterli ısı çıkışı sağlayabilmesi için, tabanlıklar (alt) ve kaplamalar (üst) da dâhil olmak üzere tüm malzemelerin toplam tog değeri 1,5 tog’u geçmemelidir.

Devamını oku >

Elektrikli yerden ısıtma ile kullanılabilecek en iyi zemin kaplaması

Elektrikli yerden ısıtma sistemlerimiz, tüm zemin kaplamalarında rahatlıkla kullanılabilir. Elektrikli yerden ısıtma ile kullanılabilecek en iyi döşeme türü tartışmasız karo ve taştır. Karo ve taş yüksek ısı iletkenliğine sahiptir, yani sistemden gelen ısı, zemin yüzeyine hızlı bir şekilde aktarılır. 

Kompozit ahşap, zemin sıcaklığındaki değişikliklere iyi adapte olduğu için, elektrikli yerden ısıtma sistemiyle kullanılabilecek en iyi ahşap döşeme türüdür. Diğer ahşap döşemeler ve laminat döşeme de kullanılabilir, ancak daha yumuşak ve daha az yoğunluğa sahip ahşaplarda, döşeme tahtalarının bir yalıtkan görevi görmemesi için kalınlığına dikkat edilmelidir. 

underfloor heating under conservatory floor

Zemin izolasyonunun kurulumu 

Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile birlikte kaliteli bir izolasyon kullanmanızı öneririz. İzolasyon, ısıtma sistemi tarafından üretilen ısıyı odada tutarak ısı kaybını azaltır. İzolasyon ürünlerimiz, sistemlerimizin ısınma sürelerini de iyileştirir, bu da elektrikli yerden ısıtma sisteminin enerji verimliliğini artırır ve uzun vadeli kullanım maliyetlerini daha da düşürür.

İzolasyon ürünlerimiz tüm zemin tiplerine uygundur. 

underfloor heating under conservatory floor