HomeElektrikli yerden ısıtmaDestekKullanım maliyetleri

Elektrikli yerden ısıtma maliyetleri

Warmup yerden ısıtma sistemleri, evinizi ısıtmak üzere daha temiz, daha hızlı, daha enerji tasarruflu ve daha uygun maliyetli bir yol sunar. Yerden ısıtmayla ilişkili tüm maliyetler hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yerden ısıtmanın maliyeti nedir?

Warmup yerden ısıtma sistemlerinin kurulum ve kullanım maliyetleri, projenin büyüklüğüne ve kapsamına, istenilen ısı çıkış gücüne ve sistemin günlük/dönemsel kullanımına göre değişmektedir. Bir Warmup sisteminin maliyeti, tahmini kurulum maliyeti ve kullanım maliyetlerini kapsayan yerden ısıtma maliyetleri hakkında daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sistem maliyeti

Farklı fiyat aralıklarında çeşitli elektrikli yerden ısıtma sistemleri sunuyoruz. Sisteminizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kurulum maliyetleri

Herhangi bir yerden ısıtma projesi, sistemin kurulum maliyetini de kapsamaktadır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanım maliyetleri

Yerden ısıtma, geleneksel merkezi ısıtmaya kıyasla çok daha düşük bir kullanım maliyeti sunabilir. Kullanım maliyetleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti

Çeşitli projelere uygun ve farklı fiyat aralıklarında yer alan bir dizi elektrikli yerden ısıtma sistemi sunuyoruz.

Warmup’ın yerden ısıtma konusundaki 25 yıllık araştırma ve geliştirme çalışmaları, ister banyo yenileme ister ev inşaatı projeleri olsun, özel ihtiyaçlarınıza en uygun sistemi sunabilmemizi sağlıyor. Sistemler hakkında daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Projenin alt zemin tipi ve nihai zemin kaplaması da hangi sistemin doğru olduğu konusunda bilgi vermektedir. Projenize hangi sistemin en uygun olduğunu bulmak için zemin kaplamaları rehberimizi inceleyebilirsiniz.

İster karo kaplı bir mutfak zemininin altına SPM ısıtma şilteli sistem kurulumu yapıyor olun, ister bir salonda DCM-PRO dekuplaj sistemi kullanıyor olun, tüm elektrikli sistemlerimiz son derece uygun fiyatlıdır ve herhangi bir ev yenileme projesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Hızlıca detaylı bir fiyat teklifi almak üzere projeniz için bizden fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Bu teklifte, zemin büyüklüğü, zemin kaplaması ve kullanım detayları dikkate alınacaktır.

FIYAT TEKLIFI ISTEYIN

Kurulum maliyetleri

Bir sistemin kurulum fiyatı, projede hangi kurulum teknisyeninin, inşaatçının, döşemecinin, tesisatçının veya elektrikçinin kullanıldığına bağlı olup, bu fiyatlar bölgeden bölgeye ve kişiden kişiye değişebilir. Ancak, örneğin bir banyonun yenileme projesinde, yer karolarını değiştirirken bir zemin sistemi kurmak için döşemeciye ödenecek ücret genellikle çok cüzidir.

Sistemlerimiz çok hızlı bir şekilde kurulabilir ve örneğin bir odanın baştan sona tamamlanması yaklaşık 1 gün sürer. Bu da, bir yerden ısıtma sistemi kurmak için ne kadar zaman harcanacağına dair genel bir bilgi verecektir.

Kurulum teknisyeni, daima elektrikli yerden ısıtma sistemi kurulumu konusunda deneyimli, becerikli ve yetkili bir uzman olmalıdır.

Kullanım maliyetleri

Elektrikli yerden ısıtma, geleneksel merkezi ısıtmaya kıyasla çok daha düşük kullanım maliyetleri sunabilir. Bunun nedeni, yerden ısıtma sistemlerinin merkezi ısıtma tabanlı sistemlere göre çok daha kısa sürede ısınması ve aynı zamanda daha düşük sıcaklıklarda çalışmasına rağmen oda içerisinde aynı düzeyde sıcaklık üretmesidir.

Kullanım maliyetleri, bir evin tasarımına, ne kadar iyi yalıtıldığına, hangi enerji tarifesinin kullanıldığına ve ısıtma sisteminin nasıl kontrol edilip izlendiğine bağlı olarak değişebilir.

Warmup ısıtma sistemi kurarak ne kadar tasarruf edilebileceğine dair bir fikir edinmek için, bu kullanım maliyetlerine ilişkin örneklerin yer aldığı kullanım maliyetleri bilgi tablomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kullanım maliyetleri bilgi tablosu

Bu rakamlar için, ısıtma sistemini yılın daha serin olan aylarında 6 ay (182 gün) boyunca 10 mm Warmup izolasyon plakası üzerinde kullanarak 0,116 €/kWh tahmini enerji fiyatından faydalandık.

İlk ısınma süresinden sonra ortalama kullanım maliyeti 0,007836 €/m²/sa olmuştur.

Aşağıdaki tablo, WIS ısıtma kablosu gibi sürekli çalışan bir ısıtma sisteminde geçerli değildir.

ODA TIPI ISITILAN ALAN KULLANIM SAATİ (SABAH) KULLANIM SAATİ (AKŞAM) KIŞ MALİYETİ
BANYO 4 m² 2 sa 1 sa 47,03 €
MUTFAK 5 m² 1 sa 2 sa 57,49 €
OTURMA ODASI 15 m² 0 sa 3 sa 161,63 €

Akıllı termostat ile enerji kullanımını azaltın

Warmup akıllı termostat, bir ısıtma sisteminin kullanım maliyetlerini düşürmede çok önemli bir rol oynar. Teknolojik açıdan gelişmiş 6iE ve Element WiFi termostatlarımız, enerji israfını önleyerek ısıtma sisteminin yalnızca ihtiyaç duyulduğunda çalışmasını sağlar. Aynı zamanda uzaktan erişim ve enerji kontrolü fonksiyonlarına da sahiptir. 6iE’yi bağlantılı akıllı telefon uygulamaları ile birlikte kullanarak yıllık elektrik faturalarında tasarruf sağlayabilirsiniz.

İzolasyon ile ısınma süresini artırıp ısı kaybını azaltın

Warmup’ın izolasyon plakaları serisi, elektrikli yerden ısıtmanın kullanım maliyetlerini düşürmede büyük önem taşır. Zeminin izolasyon plakaları ile uygun şekilde yalıtılması, sistemin ısınma süresini önemli ölçüde iyileştirebilir ve toplam yerden ısıtma kullanım maliyetini %50’ye kadar azaltabilir.

Research and housing Monitor

Araştırma ve geliştirme merkezimiz

Warmup’ın araştırma ve geliştirmeye odaklanması, gelişmiş elektrikli yerden ısıtma sistemlerimizin sürekli olarak maksimum düzeyde enerji ve maliyet tasarrufu sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Dünya genelinde ev ısıtması konusunda 25 yılı aşkın uzmanlığa ve inovasyon bilincine sahip olan Warmup’ın Araştırma Merkezi, mevcut ürünlerimizi test edip geliştirmekte ve ev ısıtması sürecini daha ekonomik ve çevre açısından daha temiz hale getirmek üzere yeni fikirler oluşturmaktadır. Kullanım sonrası izlemeye yönelik konut programımız, gelecekteki enerji kullanımını ve buna eşlik eden maliyetleri öngörerek yerden ısıtma maliyetlerini iyileştirmek için çalışmaktadır.