Mutfak için elektrikli yerden ısıtma

Elektrikli yerden ısıtma, mevcut alanın çok önemli olduğu mutfaklar için mükemmel bir çözümdür.

Mutfağa neden elektrikli yerden ısıtma sistemi kurmalıyım?

Evin kalbi olan mutfaklarımız, vakit geçirdiğimiz, yemek pişirdiğimiz ve dinlendiğimiz bir yer olarak genellikle evin en çok kullanılan alanıdır.

Ev ısıtmasına ‘görünmezlik’ yaklaşımı kazandırdığı için mutfaklarda kullanım açısından ideal bir seçim olan elektrikli yerden ısıtma, radyatörler için duvar alanı çok az olan veya hiç olmayan odalarda mükemmel bir tercihtir.

Warmup elektrikli yerden ısıtma sistemleri, ister ana ister ilave ısı kaynağı olarak kullanılsın, uygun maliyetli ve rakipsiz bir konfor sunar.

Mutfakta elektrikli yerden ısıtma sistemi
Mutfakta elektrikli yerden ısıtma sistemi

Hangi sistemi seçmeliyim?

Mutfak, elektrikli yerden ısıtma açısından mükemmel bir alandır. Farklı zemin kaplamalarına ve fiyat noktalarına uygun pek çok seçeneğimiz mevcuttur.

StickyMat sistem

Warmup StickyMat sistemi, karo altındaki yapışkan tabaka içerisinde veya diğer zemin kaplamalarının altındaki tesviye macunu içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 

DCM-PRO sistemi

DCM-PRO, ısıtma kablolu bir dekuplaj membranından oluşan yenilikçi bir elektrikli yerden ısıtma sistemidir, bu da elektrikli yerden ısıtma sistemi kurulumunu hızlı ve kolay bir hale getirir.

WIS ısıtma kablosu

WIS ısıtma kablosu, yeni binalarda kullanılmak üzere tasarlanmış olup, her türlü döşemenin altında ve evin herhangi bir alanında rahatlıkla kullanılabilir.

DWS ısıtma kablosu

DWS ısıtma kablosu, karo altındaki yapışkan tabakası içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış olup, küçük veya düzensiz biçimli alanlar için idealdir.

En İyi mutfak zemin kaplamaları

Elektrikli yerden ısıtma, hemen hemen tüm döşeme tipleri ile birlikte kullanılabilir. Bazı zemin kaplamalarında, zeminin ısı çıkışını etkileyen maksimum sıcaklık kısıtlamaları mevcuttur.

  • Ahşap, vinil, laminat ve halı 27 °C ile sınırlıdır
  • Karo veya taş daha yüksek sıcaklıklarda (ör. 30 °C) çalıştırılabilir, bu da karo zemin için daha yüksek bir ısı çıkışı sağlar.
Mutfakta elektrikli yerden ısıtma sistemi kurulumu

Çok kalın olan bir zemin kaplamasının, ısı çıkışı sağlamak için zemin sıcaklığını ve maksimum ısı çıkışını çok düşük bırakarak sistemin verimli bir şekilde çalışmasını engelleyeceği unutulmamalıdır.

Mutfakta elektrikli yerden ısıtma sistemi kurulumu

Mutfakta elektrikli yerden ısıtmanın maliyeti

Rekabetçi fiyatlara sahip olan Warmup sistemleri, tipik merkezi ısıtma sistemlerine kıyasla elektrikli yerden ısıtmanın daha yüksek enerji verimliliği sağlaması nedeniyle çok daha düşük kullanım maliyetleri sunar. Fiyat teklifi almak için Warmup ile iletişime geçebilirsiniz.

Warmup ısıtma şilteleri ile ısıtılan mutfak

Mutfakta yerden ısıtmanın avantajları

Mutfakta tasarım özgürlüğü

Tadilat projelerinde elektrikli yerden ısıtma, zemin yüksekliğini artırmayacağı ve size yıllar boyunca sıcak bir mutfak zemininin keyfini çıkarma şansı vereceği için her türlü projede ideal bir seçimdir.

Sistem, yer kaplayan radyatörlere ihtiyaç duyulmadığı için daha fazla boş alan sağlayarak tasarım özgürlüğü sunar. Elektrikli yerden ısıtma, duvarlarda yer kaplamaz ve mutfağınızın keyfini tam anlamıyla çıkarmanızı sağlar.

Radyatörsüz mutfak

Konfor ve enerji tasarrufu

Yeni evlerde, mutfaklar genellikle ekstra bir keyif alanı olarak ailenizi ve arkadaşlarınızı daha iyi ağırlayabilmeniz açısından daha geniş bir yaşam alanının bir parçası olarak tasarlanır. Daha eski evlerde yaşayanlar genellikle bu alanları kendi modern yaşam tarzlarına uyacak şekilde değiştirip genişletir ve böylece mülkün değerini artırır.

Elektrikli yerden ısıtma, konforunu artırmak ve mutfağının enerji verimliliğini iyileştirmek isteyen ev sahiplerinin birinci tercihidir. Elektrikli yerden ısıtma, odayı istenen konfor sıcaklığına getirmek için radyan ısıyı kullanarak sıcaklığı nazikçe tüm zemin alanına dağıtır.