HomeElektrikli yerden ısıtmaIsıtma kabloları

Isıtma kabloları

Warmup ısıtma kablosu ürün gamında, doğrudan ısıtma sistemlerinden daha yüksek termal atalet oluşturan sistemlere kadar, hem yeni binalara hem de renovasyon projelerine uygun sistemler mevcuttur.

Fiyat teklifi al ❯

Formu doldurun, 1 iş günü içerisinde fiyat teklifimizi size iletelim.

Bayi bul ❯

Bayi veya kurulum için teknisyen mi arıyorsunuz? Size en yakın mağazayı veya projenize en uygun teknisyeni önerebilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Elektrikli yerden ısıtma kabloları

Isıtma kabloları, şilte taban kullanımı gerekmeden doğrudan alt zeminin üzerine veya içine döşenebilir. Sabit nesnelerin ve mimari yapıların etrafına uygulanabildiği için yerleşim tasarımı açısından büyük esneklik sağlar, bu da ısıtma kablolarını banyolar ve biçimli olmayan alanlar için mükemmel bir yerden ısıtma çözümü haline getirir.

Kablo aralık mesafesi, ihtiyaç olan ısı çıkışına (W/m²) bağlı olarak değiştirilebilir. Warmup ısıtma kablosu ürün gamı, WIS, DWS ısıtma kablosunu ve beraberinde kırılma önleyici membranı olan bir ısıtma kablosuna sahip DCM-PRO sistemini içerir.

Elektrikli yerden ısıtma kabloları

Avantajları

  • Fire ve israfa yol açmaz. Her projeye uygun mükemmel ısıtma kablosu uzunluğu elde edersiniz.
  • Esnek aralık mesafesi. Kablo aralık mesafesini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz.
  • Hızlı bir şekilde uygulanır. Özel aletler gerekmeden ısıtma kablosu uygulaması gerçekleştirilebilir.
  • Zemin düzeyini yükseltmez. Zemin yüksekliği üzerinde hemen hemen hiç etkisi yoktur.
  • Enerji tasarrufu sağlar. Geleneksel ısıtma sistemlerine kıyasla daha az enerji harcar.
  • Her türlü proje ve zemin tipine uygundur.
Elektrikli yerden ısıtma kabloları

Warmup ısıtma kablosu ürün gamı

Isıtma kabloları, yeni inşaat ve renovasyon projelerinde enerji tasarrufu açısından verimli bir yerden ısıtma çözümü sunar. Projenin şartname aşamasında belirlenmiş kotlara göre, WIS ısıtma kablosu üzerine doğrudan bir şap uygulaması gerçekleştirilebildiği için yeni inşaat projelerinde tavsiye edilir.

DWS ısıtma kablosu, 1,8 mm kalınlığındaki ultra ince ısıtma kablosu sayesinde esnek seramik yapıştırıcısı veya elastik kendinden yayılan şap içerisinde neredeyse kot farkı oluşturmayacağı için, banyo renovasyonu projelerinde mükemmel bir şeçimdir.

DCM-PRO sistem, hem yeni binalar hem de güçlendirme projeleri açısından ideal olup, karo zemin kaplamalarıyla kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

WIS ısıtma kablosu, üzerine şap uygulaması gerçekleştirilebilecek şekilde tasarlanmış olup, hemen hemen her zemin kaplaması için uygundur.

Ürünü incele >

DWS, biçimli olmayan alanlar için ideal olan esnek ve dayanıklı bir ısıtma kablosudur.

Ürünü incele >

DCM-PRO, tüm alanlarda hızlı kurulum için tasarlanmış, karo altında ideal olan, ısıtmalı bir dekuplaj sistemidir.

Ürünü incele >

Hangi ısıtma kablosu en iyisidir?

Zemin kaplaması, alt zemin tipi veya projenin büyüklüğü ne olursa olsun, her türlü ihtiyaca uygun bir elektrikli yerden ısıtma kablosu mevcuttur.

Hangi ısıtma kablosu en iyisidir?

Zemin kaplaması ve alt zemin tipi

DWS ısıtma kablosu, karo ve mermer zeminlerde kullanım için ideal olup, beton alt zeminlerin üzerindeki çimento esaslı sıvamalı yalıtım plakalarına uygulanabilir.

Bir inşaat projesinin zemininde şapı kullanılıyorsa, WIS ısıtma kablosu bu alt zemin tipinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış olup, çok çeşitli zemin kaplamalarıyla birlikte kullanılabilir.

DCM-PRO sistem, karo zemin kaplamalarıyla birlikte kullanılabilecek mükemmel bir ısıtıcıdır. Isıtma kablosunu yerleştirmek için kırılma önleyici bir membran içeren ısıtmalı bir dekuplaj sistemidir.

Hangi ısıtma kablosu en iyisidir?

Zemin yapısı

Isıtma kabloları, zemin düzeyini hemen hemen hiç yükseltmeyen, kot farkı oluşturmayan bir yerden ısıtma çözümü sunar.

DWS sistemi, sadece 1,8 mm ile sektörümüzdeki en ince ısıtma kablosu olup, esnek karo yapıştırıcısı veya elastik kendinden yayılan şap içerisinde adeta “görünmez” bir ısıtma sistemidir. WIS ısıtma kablosu 5 mm’den biraz daha kalın olup, doğrudan üzerine şap uygulanır. DCM-PRO ise 5,5 mm’lik bir sistem derinliğine sahiptir. Tüm ısıtma kabloları, sistemin enerji verimliliğini artıran Warmup Yalıtım Plakaları gibi uygun yalıtım malzemeleriyle birlikte uygulanmalıdır.

 

Oda tipi

Isıtma kabloları, banyo gibi biçimli olmayan alanlar için önerilir. Kabloların, bu alanların zeminlerine, klozet, lavabo, duş teknesi gibi sabit nesnelerin etrafına ve köşelere döşenmesi kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

WIS ısıtma kablosu, ısıl eylemsizlik sebebiyle yeni binalar için idealdir. Bununla birlikte biçimli alanlar için yerden ısıtma sistemi kuruyorsanız, elektrikli yerden ısıtma şiltelerimiz daha kolay bir çözüm sunabilir.

Kurulum

Isıtma kabloları, hızlı bir şekilde ve özel aletler gerekmeden döşenebilir.

WIS ısıtma kablosu, minimum 50 mm kalınlığındaki şapın arasında olmalıdır. Kablo, şap dökülmeden önce, metal sabitleme şeritleri veya aksesuarları kullanılarak sabitlenir.

Kurulum

DWS ısıtma kablosunu döşemek için alt zemine önce astar çekin ve kabloyu bantla sabitlemeden önce kablo yerleşim düzenini belirleyerek işaretleyin. Kablo aralık mesafesi minimum 50 mm olmalıdır. Kablo, zemin kaplaması uygulaması öncesinde, esnek karo yapıştırıcısı veya elastik kendinden yayılan şap ile kaplanabilir.

DCM-PRO’nun dekuplaj membranı, kendinden yapışkanlı tabanı sayesinde alt zemine hızlı ve kolay bir biçimde yerleştirilebilir. Membran olukları, DCM-PRO Isıtma kablosu için bir yol görevi görür, kabloyu elinizle yerine yerleştirmeniz ve kablolar arasında minimum 60 mm mesafe bırakmanız yeterlidir. İşiniz bittiğinde, üzerini esnek karo yapıştırıcısı veya elastik kendinden yayılan şap ile kaplayabilirsiniz.

Kurulum