Cilalı şap uygulanmış zeminler

Cilalı şap uygulanmış zeminler, esnek ve lüks zemin kaplaması sayesinde modern bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Cilalı şap uygulanmış zeminlerin avantajları

Önceleri sadece endüstriyel ortamlarda kullanılan cilalı beton, artık dünya genelinde tadilat ve yeni bina projelerinde giderek daha popüler hale gelen bir zemin kaplaması seçeneğine dönüşmüş durumda. Cilalı şap uygulanmış zemin kaplaması dayanıklıdır ve kolay temizlenir, aynı zamanda mekânlara çağdaş ve lüks bir görünüm hissi kazandırır.

Beton zeminler, yüksek termal kütleleri nedeniyle yerden ısıtma sistemi ile birlikte kullanım için idealdir. Beton, çabuk ısınır ve ısıyı iyi bir şekilde korur, hatta güneş enerjisi ile üretilen ısıyı depolar, bu da ısıtılmış cilalı şap uygulanmış zemini bir evin konforunu ve sıcaklığını iyileştirecek harika bir seçenek haline getirir.

Cilalı beton zemin

Cilalı şap uygulanmış zemin kaplaması türleri 

Beton, çeşitli şekillerde zemin döşemesi olarak kullanılabilen çok yönlü bir malzemedir.

Cilalı şap dökümü

Beton döşemenin en yaygın şekli olan derin beton tabakası, kuruduktan sonra cilalanmadan önce dökülür.

Cilalı beton şapı

Mevcut alt zemine ince bir kat tesviye macunu uygulanır, ardından kuruduktan sonra cilalanır.

Cilalı şap kaplama

Bazı durumlarda, mevcut hasarlı beton zeminlerin üzerine çok ince bir tabaka cilalı beton kaplama döşenir.

Cilalı şap uygulanmış döşemeler için en iyi yerden ısıtma sistemleri

Cilalı şapın ısı tutma özellikleri, bu ürünü radyan yerden ısıtma çözümlerinde ideal bir zemin kaplaması haline getirir.

Elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Yeni bina projesinin parçası olarak cilalı şap uygulanmış zemin döşeniyorsa, WIS ısıtma kablomuz ideal bir elektrikli yerden ısıtma seçimi olacaktır. Doğrudan 50 mm – 100 mm beton tabakasının içerisine kurulur; daha yavaş ısınma ve soğuma süreleri, sürekli kullanılan odalar için mükemmel bir tercihtir.

Mevcut beton zemine veya alt zemine elektrikli yerden ısıtma sistemi takılıyorsa, SPM ve PVC ısıtma şilteleri, zemin yüksekliğini neredeyse hiç etkilemeyen düşük profilli bir kurulum sağladığından, kullanıma uygun bir sistemdir.

Her türlü proje için uygundur

Radyan ısıtmalı cilalı şap uygulanmış zeminler, hem yeni bina projeleri hem de tadilat çalışmaları için uygundur.

Yeni bina projeleri 

Cilalı şap uygulanmış zeminler, derinlik ölçüleri tasarım aşamasında dikkate alınabileceği için, genellikle yeni bina inşaat projelerinde kullanılır. Verimli ve sorunsuz bir kurulum açısından, zemin döşenirken doğrudan betonun içerisine kurulabilen çeşitli elektrikli yerden ısıtma sistemleri mevcuttur.

Mevcut beton zeminleri güçlendirme

Yerden ısıtma, mevcut beton zemine veya alt zemine uygulanabilir. Halihazırda cilalı şap uygulanmış zemin mevcutsa, yeni bir kat tesviye macunu ve cilalı şap kaplaması uygulamadan önce düşük profilli bir elektrikli yerden ısıtma sistemi takılabilir. Bir tadilat çalışmasında beton alt zemin mevcutsa ve üzerine cilalı şap uygulanmış zemin kaplaması yapılacaksa, kullanıma uygun çeşitli yerden ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Yapının cilalı şap uygulanmış zeminin getirdiği ilave ağırlığı taşıyıp taşımayacağına ilişkin hesaplama yapılmalıdır.

Cilalı şap uygulanmış zeminlerin ısıtma maliyetleri

Yerden ısıtma, elektrik faturasında tasarruf sağlayan enerji tasarruflu bir ısıtma çözümüdür. Cilalı şap uygulanmış zemin kullanılan bir ısıtma sistemi kurmanın maliyeti, projenin büyüklüğü, konumu, alt zeminlerin kalitesi ve malzemesi ile projenin yapısal gücü gibi bazı etmenlere bağlıdır.

Isıtmalı cilalı beton zeminli oturma odası

Halihazırda mevcut bulunan beton zemin üzerine gerçekleştirecek şapında bir maliyetinin olacağı göz önünde bulundurulduğunda, daha ekonomik bir uygulama için ısı izolasyon plakası ve Warmup akıllı termostat ile birlikte gerçekleştirilmesini tavsiye ederiz. Projenize uygun olabilecek doğru bir fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Isıtmalı cilalı beton zeminli oturma odası

Cilalı beton zeminlerde radyan ısıtma kurulumu

Isıtmalı cilalı şap uygulanmış zeminlerin kurulumu sisteme göre değişiklik gösterir, ancak böyle bir durumda WIS ısıtma kablomuzun kurulumu yapılarak inceleme sağlanacaktır. Daima daha önce beton zeminlerde yerden ısıtma sistemi kurulumu yapmış olan deneyimli bir teknisyen ile çalışın ve projenizin beton zeminlerin getirdiği ilave yükü yapısal olarak taşıyabileceğinden emin olun.

Isı kaybını azaltmak ve sistemin enerji verimliliğini artırmak için izolasyonlu bir yerden ısıtma sisteminin kurulması tavsiye edilir, dolayısıyla ilk aşama, alt zemine bir kat Warmup izolasyon uygulamak ve neme dayanıklı membranlar yerleştirmek olacaktır. Yerden ısıtma sistemi, test edilmeden önce doğrudan bu izolasyon malzemesinin üzerine kurulabilir ve ardından üzerine beton dökülebilir. Betonun kuruması esnasında ısıtma sistemini çalıştırmayın, aksi takdirde hasara yol açabilir. Beton tamamen kuruduktan sonra yetkili bir uzman tarafından cilalanabilir.