Şap Altı Isıtma Kablosu Teknik Özellikler

1. ADIM
Warmup Sap Altı Isıtma Kablosu, en az 50mm kalınlığındaki çimento şap içerisine gömülecek ve ısıtma kablosunun üzerinde en az 30mm şap olacak şekilde tasarlanmıştır. Termostat, ısıtma kablosu ve sensor sondasının yerini belirlemek için bir zemin planı çizmeniz önerilir. Bu çizim, ileride bilgi olması amacıyla saklanmalıdır.
2. ADIM
Bağlama çıtaları ısıtma kablosu boyunca dikey biçimde yerleştirilmelidir. Bu bağlama çıtaları, sabitleyici çivi ya da yapıştırıcı kullanılarak yalıtıma ya da beton zemine sabitlenmelidir. Çıtaların yerinden oynamaması gerekmektedir.
3. ADIM
Bağlama çıtaları 0.75m aralıklarla zemin boyunca eşit olarak yerleştirilmelidir. Bağlama çıtaları tüm oda etrafında minimum 100mm kenar bırakacak şekilde yerleştirilmelidir.
4. ADIM
Kurulumdan ÖNCE ve SONRA kabloyu kontrol edip direnci test edin.
5. ADIM
Isıtma kablosu oda boyunca yerleştirilip bağlama çıtalarına takılmalıdır. Kablolar arasındaki boşluk, ürün modeline göre belirlenir. Zeminin eşit olarak ısınmasını sağlamak için kablolar her zaman eşit biçimde aralıklandırılmalıdır (minimum 50mm boşluk olacak şekilde). Kablolar asla birbirine değmemeli ya da üst üste gelmemelidir.
6. ADIM
Isıtma kablosunun soğuk ucu, yetkili ve Part P sertifikalı bir elektrikçi tarafından termostata bağlanmalıdır. Isıtma kabloları şap atılmadan ÖNCE tekrar test edilmelidir. Gösterge değerlerini NOTLAR bölümüne kaydedin. Isıtma kabloları yerleştirildikten sonra minimum 30mm kalınlığındaki şap ile kaplanmalıdır.
© Warmup Plc | Elektrikli Yerden Isıtma TR - Kayıt No 197
197