Warmup Yerden Isıtma Şiltesi Kurulumu

1. ADIM
Zemini dikdörtgenlere ayırın. Bu ölçülere göre hangi ebatta kaç adet şilteye ihtiyacınız olacağını hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplamadan kalıcı ya da sabit eşyaları çıkarın.
2. ADIM
Beton üzerine şap atılmış bir zemininiz varsa, ısı kaybını en aza indirmek ve daha hızlı ısınma sağlamak için yalıtım plakası kullanmanız önerilir.
3. ADIM
İlk katmanı yerleştirin. Katmanın ucunda, kabloyu bozmadan şilteyi kesin, şilteyi 90° ya da 180° döndürerek döşeme işlemine devam edin. Alan tamamen kaplandığında, halkalar arasındaki mesafe eşit hale gelecek şekilde şilteyi ayarlayın. Ürünle birlikte verilen özel bandı kullanarak şilteyi alt zemine yapıştırın.
4. ADIM
Termostatik kontrol aygıtına/programlayıcısına ve şilteli sistem ısıtma öğesi ağına enerji sağlayan RCD (kaçak akım rölesi) sigorta kolunu kurmanız gerekmektedir.
5. ADIM
Şilte üzerine ince bir tabaka kendinden ayarlı şap koyun ve döşemeyi yerleştirmeden önce kurumaya bırakın ya da doğrudan şilte üzerine esnek fayans yapıştırıcısı sürüp döşemeyi yerleştirin. Derzleme işlemi tamamlandıktan sonra, sistemi çalıştırmadan önce fayans yapıştırıcısını kurumaya bırakın.
© Warmup Plc | Elektrikli Yerden Isıtma TR - Kayıt No 38
38