Kablolu Yerden Isıtma Sistemi Kurulumu

1. ADIM
Alt zemin yüzeyini temizleyip arındırın ve kurulayın. Zemine Warmup Astar sürün (yalıtılmış döşeme destek plakası kuruyorsanız astar kullanmanız gerekmez). Astar kuruduğunda, açık yeşil olan rengi koyu yeşile dönecektir. Astar sürüldüğünde üzerinde dolaşmamaya dikkat edin.
2. ADIM
Isıtılacak alanın ölçülerini metrekare cinsinden hesaplayın. Isıtma kablonuzu sağlanan boşluklara doğru bir şekilde yerleştirmek için Ebat Rehberini kullanın (Kurulum Kılavuzunun arkasında yer almaktadır). Isıtma kablosunu paralel çizgiler halinde yerleştirin. Başlangıç noktasından başlayarak en uzak noktaya kadar U biçiminde ilerleyin. Kablo aralığı işaretlerini bantlama noktaları olarak kullanarak, ısıtma kablosunu yapıştırıcı bant ile zemine sabitleyin. Bu işlem tamamlandığında, bandı kablonun üzerinde ortalayarak ısıtma kablosunu boyuna biçimde bantlayın.
3. ADIM
Termostatla birlikte verilen talimatları izleyin. Termostat doğru bir şekilde kurulmadığı takdirde yerden ısıtma sisteminiz çalışmayacaktır.
4. ADIM
Isıtma kablosunun tamamen bantlanmış ve sabitlenmiş olduğundan emin olun. Zemini üretici talimatları doğrultusunda hızlı bir biçimde harç ile doldurun. Isıtma kablosuna zarar vermemeye ya da kabloyu yerinden çıkarmamaya çalışarak normal bir biçimde döşeyin.
  • Profesyonel araçlara ya da herhangi bir uzmanlığa ihtiyaç duymadan ısıtıcıyı kurabilirsiniz (yerel yapı yönetmeliği çerçevesinde). Ancak, Warmup Termostatın uzman bir elektrikçi tarafından bağlanması gerekmektedir.
© Warmup Plc | Elektrikli Yerden Isıtma TR - Kayıt No 33
33