Elektrikli Yerden Isıtmanın Temel İlkeleri

  • Elektrikli Yerden Isıtma Kurulum Şeması
  • Yerden Isıtma için Radyan Isı İmzası
Elektrikli Yerden Isıtma Kurulum Şeması
Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, alt zemin malzemesinin üzerine ve zemin yüzeyi malzemesinin altına yerleştirilir. Sistem çalışırken zemin yüzeyi malzemesi üzerinde düşük ve eşit seviyede ısı yayar ve ısı buradan yukarı doğru yayılır. Şap altı ısıtma durumunda, sistem beton zeminle aynı anda doğrudan şap içerisine kurulur.
Yerden Isıtma için Radyan Isı İmzası
Yerden ısıtmanın temel özelliği, ısıyı zeminden yukarı doğru eşit biçimde dağıtmasıdır. Bu, evinizin konforlu bir şekilde ısıtılması için gereken mükemmel ısı imzasını oluşturur. Eşit ısı dağılımı, öncelikle el ve ayaklarınızın ısınmasını sağlayarak yavaşça yükselir ve odanın daha yüksek kısımlarında konforlu bir sıcaklık hissedilir. Geleneksel ısıtma yöntemlerinin aksine, bu sistemde odanın alçak kısımlarında konforlu bir sıcaklığa ulaşmak için üst kısımları çok fazla ısıtmanıza gerek yoktur, bu da enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.
Warmup Yerden Isıtma Termal Tabakalandırma Görüntüsü
Aşağıdaki görüntü, gerçek Warmup elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerinde yapılan testlerden elde edilmiştir. Bu testler, Almanya'daki modern test binamızda gerçekleştirilmiştir. Warmup ısıtma sisteminden elde edilen eşit ısı dağılımlı ısı imzasını net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca bu görüntü, odanın ortalama sıcaklığa nasıl hızlı bir şekilde ulaştığını da göstermektedir.
© Warmup Plc | Elektrikli Yerden Isıtma TR - Kayıt No 471
471